ARIO / Realizacje / Balony zwierzęta morskie na ESK 2016 – realizacja

Balony zwierzęta morskie na ESK 2016 – realizacja

W miniony weekend mieliśmy niezwykłą radość uczestniczyć w wyjątkowej imprezie kulturalnej zorganizowanej z okazji otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Naszym zadaniem było stworzenie imponujących balonów o nietypowych kształtach, nawiązujących do uroku zwierząt morskich. Te wyjątkowe balony stanowiły niezwykłe eksponaty w czasie parady jednego z czterech duchów, w tym przypadku ducha powodzi.

Balony zostały wyposażone w innowacyjne oświetlenie LED, zdalnie sterowane, które podkreślało ich przejrzystą powłokę, tworząc niezwykły efekt w nocnym krajobrazie Wrocławia. To widowiskowe połączenie światła i formy przykuło uwagę uczestników, dodając magii i wyjątkowości atmosferze tego niezapomnianego wydarzenia. Było to nie tylko widowisko wizualne, ale także niepowtarzalne doświadczenie zanurzenia się w kulturze i sztuce, której stolicą Wrocław z dumą się stał.

Weekend Otwarcia, zainaugurowany pod hasłem “Przebudzenie” 15 stycznia, stanowił wyjątkowy moment w ramach Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Trzy dni pełne intensywnych przeżyć kulturalnych zapewniły blisko 100 różnorodnych wydarzeń, umożliwiając każdemu uczestnikowi znalezienie czegoś fascynującego.

Jednym z głównych punktów programu było otwarcie wystawy prac legendarnego hiszpańskiego rzeźbiarza Eduardo Chillidy w Galerii Awangarda BWA Wrocław. Dodatkowo, ekspozycja “Made in Europe. 25 lat nagrody Unii Europejskiej w dziedzinie architektury współczesnej – Mies van der Rohe Award” stanowiła niezwykłą podróż przez osiągnięcia europejskich architektów.

To zaledwie kilka z wydarzeń, które wzbogaciły atmosferę Wrocławia w trakcie tego wyjątkowego weekendu. Pełna lista i szczegóły dostępne są na oficjalnej stronie Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Shopping Cart
Scroll to Top